fbpx

ویزای تحصیلی‌ یا ویزای دانشجویی آمریکا

آشنایی با ویزای تحصیلی‌ یا ویزای دانشجویی آمریکا

ویزای تحصیلی‌ یا ویزای دانشجویی آمریکا یکی‌ از پرطرفدارترین ویزاهای تحصیلی‌ برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند می‌باشد، کشور آمریکا دارای معتبرترین مراکز آموزشی علمی و دانشگاهی در دنیا است، هرساله بیش از هفتصد هزار دانشجو از سرتاسر دنیا برای تحصیل به آمریکا می روند. آمریکا دارای قوانین مهاجرتی می باشد که امکان اقامت و کار را برای دانشجویان در هنگام تحصیل و یا بعد از اتمام تحصیل فراهم می آورد.

به دلیل محدودیت ظرفیت مراکز تحصیلی، همه ساله تعداد زیادی از پرونده های دانشجویی موفق به اخذ پذیرش از آمریکا نمی گردند، به همین منظور نیز بسیاری از مراکز آموزشی در آمریکا دارای نماینده برای جذب دانشجوی بین المللی هستند که این نمایندگان با تسلط به سیستم پذیرش دانشجوی بین المللی، خدمات متنوعی را به متقاضیان خود ارائه می دهند.

از مهمترین دلایل رد پرونده های دانشجویی:

عدم آشنایی متقاضی با سیستم اخذ پذیرش،

اشتباه در انتخاب دانشگاه محل تحصیل.

عدم دقت در نحوه تکمیل و ارسال پرونده می باشد.

انواع مختلف ویزاهای تحصیلی‌ ایالات متحده:

ویزای تحصیلی‌ یا ویزای دانشجویی (F-1) ویژه متقاضیانی می باشد که قصد ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی (لیسانس،فوق لیسانس و دکترا ) و دوره های اموزشی زبان انگلیسی را دارند تعلق می گیرد.
حداقل مدت زمان این ویزا یکساله می باشد .

دانشجویانی که با ویزای F1 درامریکا حضور دارند ، اجازه کار نخواهند داشت، بجز 20 تا 30  ساعت در محیط دانشگاه .
همسر و فرزندان زیر ۲۱ دانشجو می توانند به عنوان همراه با ویزای F2 وارد امریکا شوند.

همراهان می توانند همزمان با دانشجو و یا پس از ورود دانشجو به امریکا به صورت جداگانه درخواست ویزا نمایند.

دارندگان ویزای F2  اجازه کار نخواهند داشت

در صورتی که دارندگان ویزای F2 قصد ادامه تحصیل در مقاطع اکادمیک را داشته باشند می بایستی ویزای خود را به F1 تغییر دهند.
دارندگان ویزای F2 تنها اجازه حضور در دوره های اموزشی کاربردی کوتاه مدت، دوره های شبانه و دوره هایی که نیازمند صدور مدرک آکادمیکی نمی باشد و به صوت نیمه وقت تحصیل نمایند.

در صورتی که قصد کار کردن در آمریکا را داشته باشند،  پس از یافتن کارفرمای مورد تایید اداره مهاجرت می توانند ویزای خود را به H1 تغییر دهند.

فرزندان دارنده این نوع ویزا اجازه تحصیل تا مقطع دیپلم را بدون پرداخت هزینه تحصیل را خواهد داشت.

همسر و فرزندان

همسران و یا فرزندان زیر 21 سال که در مدت زمان اقامتتان مایل به همراهی کردن و یا پیوستن به شما در آمریکا هستند، می توانند درخواست ویزای F-2 کنند.

ویزای تبادل فرهنگی یا تبادل نیروی کار در خصوص اشتغال ،تحقیق یا آموزش و یا تدریس می باشد، واجدین این ویزا متعهد به اتمام دوره مورد نظر از طرف کارفرما می باشند.در خصوص این نوع ویزا کارفرما می تواند دانشگاه و یا شرکت باشد.این نوع ویزا قابل تبدیل به ویزاهای دیگر نمی باشد ولی قابل تمدید حداکثر به مدت۷ سال در خاک امریکا می باشد.

شخص دارنده این نوع ویزا می بایستی پس از اتمام مدت زمان ویزای خود، خاک امریکا به مدت دو سال ترک نموده و در صورت تمایل به ورود مجدد و تغییر ویزا می بایستی مجددا خارج از خاک امریکا درخواست ویزا نماید، در مواردی بسیار خاص در صورتی که فرد دارنده این نوع ویزا درخواست تبدیل ویزا در خاک امریکا را داشته باشد، با داشتن دلیل موجه و کمک گرفتن از یک وکیل مورد تایید اداره مهاجرت می تواند ویزای خود را تغییر و یا تبدیل به اقامت دائم نماید.

همسر و فرزندان

همسران و یا فرزندان زیر 21 سال که در مدت زمان اقامتتان مایل به همراهی کردن و یا پیوستن به شما در آمریکا هستند، می توانند درخواست ویزای J-2 کنند.

ویزای M

افرادی که قصد تحصیل در دوره های غیر اکادمیک کاربردی ، کوتاه مدت در ایالات متحده را داشته باشند می توانند جهت اخذ ویزای M1 اقدام نمایند. مدت زمان طول دوره آموزشی این دوره های تخصصی معمولا کمتر از یکسال و مطابق با سابقه کار و تحصیلات قبلی متقاضی می باشد، هر اندازه که هماهنگی بین نوع دوره های انتخابی با تجربه کار و تحصیلات متقاضی این نوع ویزا بیشتر باشد، درصد موفقیت اخذ ویزا در سفارت نیز بیشتر خواهد بود.

 همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال دارندگان این نوع ویزا می توانند به عنوان همراه و با ویزای M2 وارد امریکا شوند. ولی اجازه کار را در امریکا نخواهند . اجازه تحصیل برای همراهان دارنده این نوع ویزای همانند ویزای F2 می باشد.

همسر و فرزندان

همسران و یا فرزندان زیر 21 سال که در مدت زمان اقامتتان مایل به همراهی کردن و یا پیوستن به شما در آمریکا هستند، می توانند درخواست ویزای M-2 کنند.

به طور خلاصه شما برای دریافت ویزا تحصیلی نیاز به داشتن شرایط ذیل دارید:

  • شما برای کسب ویزا دانشجویی نیاز به اثبات توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه های مورد نیاز جهت شرکت در کلاسهای درسی مربوطه از قبیل هزینه شهریه دانشگاه و هزینه زندگی را دارید
  • متقاضی جهت کسب ویزا دانشجویی نیاز به اثبات توانایی لازم جهت صحبت به زبان انگلیسی در سطح دانشگاهی دارد.
  • متقاضی جهت کسب ویزا دانشجویی نیاز به دریافت پذیرش دانشجویی از طرف دانشگاه مقصد دارد.

One Key Visa افتخار این را دارد که با استفاده از کادر وکلا و مشاورین مجرب خود در زمینه اخذ ویزای تحصیلی‌ یا ویزای دانشجویی آمریکا در کشور آمریکا همراه و یار شما باشد، علاقمندان به تحصیل در دوره های دبیرستان، کالج و دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی می توانند از خدمات اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی این شرکت استفاده نمایند.

خدمات ارائه شده برای تحصیل در آمریکا

  • مشاوره در خصوص به انتخاب دانشگاه با توجه به شرایط و وضعیت تحصیلی‌
  • مشاوره اختصاصی جهت انتخاب رشته تحصیلی
  • مشاوره در خصوص به انتخاب نوع دانشگاه و ایالات با توجه به بودجه مالی و هزینه های دانشگاه و زندگی‌ جهت ادامه تحصیل
  • ارزشیابی مدارک متقاضی توسط سازمانهای ارزشیابی با اجازه رسمی‌ از دانشگاهها
  • اخذ پذیرش از دانشگاه با توجه به شرایط دانشجو
  • درخواست ویزای دانشجویی یا تحصیلی‌

توجه: متقاضی گرامی به منظور بررسی شرایط خود برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا، لطفا فرم ارسال و درخواست را تکمیل نمایید.

توجه داشته باشید که برای ارزیابی پرونده های تحصیلی اطلاعات مربوط به معدل، رشته و وضعیت زبان ضروری می باشد.

آیا من واجد شرایط هستم؟

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم ارسال درخواست ما را تکمیل فرمایید

One Key Visa Inc. | All Rights Reserved