fbpx

GRE

GRE

مخفف: Graduate Records Examination

یکی از معیارهای اصلی سنجش و انتخاب دانشجوها در آمریکا و کانادا، همین آزمون GRE است. نمره این آزمون به عنوان یکی از مدارک درخواست پذیرش در دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد، دکتری) ملاک قرار میگیرد.

تست GRE خود به دو نوع Subject  و General  تقسیم می‌شود:

(GRE General ) آزمون کتبی است که شامل سه بخش می‌باشد:

1. استدلال کمی و ریاضیات

بخش ریاضیات این آزمون از سوالات جبر، هندسه، تجزیه و تحلیل داده ها و حل مسائل تشکیل شده است. پرسش های این بخش از دو سری سوال 25 تایی تشکیل شده و 35 دقیقه زمان برای پاسخگویی به هر بخش در نظر گرفته شده است.نمره این بخش از 130 تا 170 می باشد و معمولا اکثر افرادی که در این آزمون شرکت می کنند این نمره را کسب می کنند.

2. استدلال کیفی و درک زبانی

این بخش مجموعه‌ای از سوالات تست زبان جا خالی با عنوان‌های Text Completion و Sentence Equivalence و همچنین بخش درک مطلب یا Reading Comprehension را شامل می‌شود، پرسش های این بخش شامل دو سری سؤال است که 5 گزینه ای بوده، نمره منفی نداشته و باید در 30 دقیقه پاسخ داده شوند. نمره این بخش نیز بین 130 تا 170 محاسبه می‌شود.

3. بخش نوشتاری تحلیلی

در این بخشی موضوعاتی مشخص داده میشود فرد به انتخاب خود یک موضوع را انتخاب و در مورد موضوع مشخص مطالبی را نوشته و برای آنها استدلال مشخص بیان میکند که باید از نظر دستوری و نوشتاری قواعد لازم را رعایت نماید.

بخش نوشتاری – تحلیلی در دوبخش انجام میشود:

  • Issue  در این بخش متقاضی 45 دقیقه زمان خواهد داشت تا به نگارش متن بپردازد.

در این بخشی موضوعاتی مشخص داده میشود فرد به انتخاب خود یک موضوع را انتخاب و در مورد موضوع مشخص مطالبی را نوشته و برای آنها استدلال مشخص بیان میکند که باید از نظر دستوری و نوشتاری قواعد لازم را رعایت نماید.

  •  Argument   در این بخش متقاضی 30 دقیقه زمان خواهد داشت تا به نگارش متن بپردازد.

متنی که در ظاهر بدون اشکال هست را بادقت خوانده و ایرادات دستوری و قواعدی را یافته و متن را بر اساس قواعد و دستورات تصلاح نماید.

آزمون: GRE SUBJECT

نکته:

متقاضیان در رشته های تحصیلی اشاره شده در زیر می بایستی نمره تست GRE SUBJECT  را جهت اخذ پذیرش تحصیلی ارائه نمایند، کسب این نمره در این آزمون به متقاضیان ویزای تحصیلی این امکان را می دهد تا در رقابت با دیگر دانشجویان برای پذیرش از دانشگاه هایی که ظرفیت محدودتری دارند شانس بیشتری داشته باشند.

  • Biochemistry, Cell and Molecular Biology
  • Biology
  • Chemistry
  • Literature in English
  • Mathematics
  • Physics
  • Psychology

توجه : این تست به زبان انگلیسی برگزار می گردد و به مدت چهار ساعت به طول می انجامد در این آزمون دانش و تسلط کافی  به زبان انگلیسی الزامی می باشد.

نحوه ارسال نمره جی‌آرای برای دانشگاه و مراکز آموزشی

در هنگام ثبت نام آزمون جی‌آرای بدون پرداخت هزینه اضافه بر ثبت نام جی‌آرای می توانید اسامی چهار دانشگاه را جهت گزارش نمره تست جی‌آرای ذکر نمایید. همچنین متقاضیان می توانند درخواست نمایند که نمره تست جی‌آرای آنها در آن زمان برای هیچ دانشگاهی ارسال نگردد.

در صورت نیاز متقاضی به ارسال نمره جی‌آرای به بیش از چهار دانشگاه  متقاضییان می توانند  از طریق ارسال درخواست آنلاین،تلفن،ایمیل و یا فکس اقدام  نماید. علاوه بر ارسال نمره جی‌آرای برای مراکز آموزشی و دانشگاه امکان ارسال برای کارفرما نیز امکان پذیر می باشد

TOEFL

یکی از آزمون‌های معتبر جهان است که تقریبا در تمامی کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می‌شود

IELTS

آیلتس سیستم آزمون زبان انگلیسی در سطح بین المللی است

GMAT

آزمون بین المللی و ثبت شده شورای پذیرش دانش آموختگان مدیریت می باشد

آخرین پست ها و وبلاگ ها


One Key Visa Inc. | All Rights Reserved