fbpx

هزینه های تحصیل و زندگی در ایالات متحده

هزینه تحصیل بسته به نوع تحصیل، مکان و کیفیت دانشگاه متفاوت است.

برای داشتن یک برآورد دقیق از هزینه ها ، می توانید با مشاوران ما مشورت کنید که می توانند پس از انجام مصاحبه و دریافت اطلاعات اولیه به شما کمک کنند.

جدول زیر دامنه هزینه های مربوط به هر درجه را نشان می دهد.

هزینه تحصیلی مربوط به دانشگاه های مختلف در کشور آمریکا بسته به نوع رشته و محل تحصیل و کیفیت دانشگاه بسیار متفاوت میباشد . برای دریافت مبلغ دقیق هزینه ،مشاورین ما میتوانند بعد از انجام مصاحبه تخصصی با متقاضیان و دریافت اطلاعات اولیه آنها اقدام به برآورد دقیقتری نسبت به هزینه تحصیلی مربوط به هر متقاضی نمایند، جدول زیر نشان دهنده محدوده متعلق به هریک از مقاطع تحصیلی میباشد، بدیهی است که تحصیل در دانشگاه های خصوصی به مراتب به هزینه بیشتری نیاز دارد.

مقطع تحصیلی هزینه ها ، به دلار آمریکا / هر سال
1 کاردانی ۹۰۰۰  دلار الی ۱۳۰۰۰ دلار
2 کارشناسی ۹۰۰۰ دلار الی  ۱۸۰۰۰ دلار
3 کارشناسی ارشد ۹۰۰۰ دلار الی  ۲۲۰۰۰  دلار
4 MBA/DBA   مدیریت اجرایی ۱۱۰۰۰ دلار الی ۲۲۰۰۰ دلار
5 PhD  دکتری ۱۱۰۰۰ دلار الی ۲۲۰۰۰ دلار
6 پزشکی و دندانپزشکی (پس از لیسانس) ۲۱۰۰۰ دلار الی ۳۵۰۰۰دلار
7 داروسازی (پس از لیسانس) ۲۱۰۰۰ دلار الی ۳۵۰۰۰دلار
8 دامپزشکی (پس از لیسانس) ۲۱۰۰۰ دلار الی ۳۵۰۰۰دلار

هزینه زندگی در کشور آمریکا

هزینه زندگی در هر محدوده و شهری به دلیل تفاوت بافت هر منطقه ممکن است کاملا متفاوت باشد، مشاورین ما بعد از انجام مصاحبه مقدماتی و پیدا نمودن دانشگاه مطلوب برای متقاضیان می توانند برآورد دقیق تری در مورد زندگی در اطراف دانشگاه به شما ارائه نمایند، بدیهی است که تعداد زیادی از دانشگاه های کشور آمریکا دارای خوابگاه پیشرفته و مجهز دانشجویی می باشند که استفاده از این امکانات میتواند به نسبت بسیار زیادی در کاهش هزینه های زندگی در آمریکا نقش داشته باشد.

توضیح هزینه های دلار آمریکا / هر سال
1 کتاب و منابع درسی و تحصیلی ۶۰۰ دلار  الی ۱۰۰۰ دلار
2 اجاره اسکان دانشجویی ۶۰۰۰ الی ۹۰۰۰ دلار شهر تا شهر متفاوت است
3 غذا و خوراک ۲۰۰۰ دلار الی ۵۰۰۰ دلار
4 حمل و نقل ۲۰۰ دلار الی ۷۰۰ دلار
5 بیمه سلامت دانشجویی ۲۰۰ دلار الی ۵۰۰ دلار
6 میانگین خرج سالانه زندگی استاندارد ۱۰۰۰ دلار الی ۱۵۰۰ دلار

کمک مالی

بسیاری از مدارس و دانشگاه های ایالات متحده از طریق دفاتر کمک های مالی کمک های مالی محدودی را برای دانشجویان جهانی ارائه می دهند.

با این حال ، به طور کلی ،منابع مالی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به شکل محدودتری ارائه میشود، اما موسسات و دانشگاه ها با توجه به شرایط مثبت دانشجویان شهریه ها را کاهش یا گاهی اوقات حذف می کنند

بورس های تحصیلی

بورسیه و منابع مالی زیادی از طرف دانشگاه ها برای دانشجویانی که قصد تحصیل در ایالات متحده را دارند تخصیص داده میشود، بورسیه های تحصیلی می توانند کمک زیادی برای تأمین منابع مالی برای دانشجویان بین المللی باشد.

در هر مقطع تحصیلی باشید همیشه این شانس را دارید که بتوانید از منابع مالی دانشگاه استفاده بکنید، ما شما را تشویق می کنیم که به صورت آنلاین تحقیق کنید زیرا بسیاری از خدمات رایگان وجود دارد که در صورت واجد الشرایط بودن می توانید از آنها استفاده نمائید.

با این وجود باید به این نکته توجه داشته باشید لزوم دریافت بورسیه های تحصیلی در ابتدا داشتن شرایط پذیرش میباشد.

آیا دانشجویان بین المللی می توانند وام دانشجویی بگیرند؟

وام های دانشجویی فدرال با دانشجویان آمریکایی که در ایالات متحده مشغول به تحصیل هستند محبوبیت دارد ، اما برای دانشجویان بین المللی در دسترس نیست.

آیا دانشجویان بین المللی می توانند از Cosigner برای درخواست وام استفاده کنند؟

بله، اکثر دانشجویان بین المللی متقاضی وام برای دریافت درخواست باید دارای یک پزشک متخصص آمریکایی باشند، پزشک متخصص قانونی در صورت عدم موفقیت در پرداخت وام، مکلف به بازپرداخت وام است، پزشک متخصص ساکن دائم ایالات متحده یا شهروند دارای اعتبار خوب است که طی دو سال گذشته در ایالات متحده زندگی کرده است.

آیا من واجد شرایط هستم؟

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم ارسال درخواست ما را تکمیل فرمایید

One Key Visa Inc. | All Rights Reserved