fbpx

مراحل پذیرش و ویزا

اولین قدم جهت تحصیل در کشور آمریکا، اخذ I-20 (پذیرش) می‌باشد؛ کسب I-20 به معنای موافقت با پذیرش دانشجو در دانشگاه مورد نظر می‌باشد و پس از آن متقاضی می‌تواند جهت اخذ ویزای F1 خود اقدام کند.

 متقاضی ملزم به تأمین بودجه‌ی ذکرشده در سند I-20 می‌باشد، این مبلغ را که دانشگاه خود مشخص کرده است، برای یک سال تحصیلی دانشجو می باشد و شامل تمام جزئیات مخارج مانند شهریه، هزینه‌ی زندگی و سایر هزینه‌های متفرقه می‌باشد.

فرآیند درخواست پذیرش در هر کدام از دانشگاه‌های آمریکا متفاوت می‌باشد، هر دانشگاه ضمن تعیین قوانین خاص خود شرایط دانشجو را بررسی می‌کند. بر همین اساس گفته می‌شود که معدل بالا و یا داشتن مدرک زبان تنها ملاک انتخاب دانشجو نیست و درخواست‌نامه (Application)، انگیزه و اهداف همراه با دیگر مدارک بررسی می‌شوند.

وان کی ویزا از اهمیت بالای این تصمیم‌گیری و تأثیر آن بر آینده‌ی شما آگاه می‌باشد و با گروه مشاوران با تجربه‌ی خود از ابتدا تا انتها شما را راهنمایی می‌کند.

علاقه‌مندان به تحصیل در دوره‌های دبیرستان، کالج و دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی می‌توانند از خدمات اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی این شرکت استفاده نمایند.

مراحل انجام کار در پذیرش و ویزای دانشجویی آمریکا

مرحله اول

متقاضی پس از تماس با مشاورین ما در شرکت وان کی ویزا اقدام به تکمیل فرم ارزشیابی می نماید. این فرم توسط تیم مشاورین وان کی ویزا مورد بررسی قرار میگیرد و نتیجه به دانشجو اعلام می گردد. مشاوران شرکت پس از مصاحبه‌ی اولیه، اطلاعاتی را در مورد محل تحصیل در اختیار دانشجو قرار می‌دهند. پس از عقد قرارداد و پرداخت هزینه اولیه شرکت، پرونده برای شروع کار به تیم ویزای دانشجوئی آمریکا ارائه خواهد شد.

مرحله دوم

متقاضی دریافت ویزای دانشجوئی آمریکا با کمک مشاوران شرکت وان کی ویزا، مدارک مورد نیاز را تهیه می کند. تیم مشاورین متخصص شرکت OneKeyVISA پس از تکمیل مدارک درخواستی توسط دانشگاه مقصد و بررسی مجدد طی جلسه ای تمامی موارد را با دانشجو چک می نمایند و نسبت به ارسال آن به دانشگاه مقصد اقدام می نماید.

مرحله سوم

پس از دریافت فرم I-20 (پذیرش دانشجویان بین المللی) از دانشگاه مقصد, دانشجو در جریان کارهای انجام شده قرار خواهد گرفت .
پس از ارسال اصل پذیرش از طریق پست های خصوصی، شرکت اقدامات لازم را برای تکمیل فرم های مربوطه و آگاه سازی متقاضی جهت آماده سازی مدارک مورد نیاز را بر عهده میگیرد. پس از اخذ وقت سفارت، مشاورین ما در این مرحله آموزشهای لازم برای حضور در مصاحبه را به متقاضی ارائه میدهند

کارشناسان شرکت One Key Visa  با توجه به تعداد زیاد پرونده های این کمپانی، اطلاعات به روز و درستی از رویه های مصاحبه در سفارت های آمریکا دارند، که این مسئله به شما کمک می کند با خیالی آسوده تر در روز مصاحبه حاضر شود.

آیا من واجد شرایط هستم؟

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم ارسال درخواست ما را تکمیل فرمایید

آخرین وبلاگ ها و پست ها


قوانین نانوشته، مخصوص دانشجویان بین‌الملل جدید‌الورود

قوانین نانوشته، مخصوص دانشجویان بین‌الملل جدید‌الورود

قوانین نانوشته، مخصوص دانشجویان بین‌الملل جدید‌الورود   "ورود شما به دانشگاه ... را تبریک می…

بیشتر بخوانید icon
One Key Visa Inc. | All Rights Reserved