fbpx

مقاطع مختلف تحصیلی

تعداد زیاد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی آمریکا فرصت بزرگی را برای علاقه‌مندان به تحصیل دراین کشور فراهم کرده است. لازم به ذکر است که این کمیت بالا به‌هیچ‌وجه از کیفیت بالای دروس ارائه‌شده در این فضاهای علمی کم نکرده است. تنوع بالای دانشگاه‌ها این امکان را به وجود آورده است که هر دانشجو بتواند در راستای علاقه و هدف خود تحصیل کند، تخصص مورد نظر خود را فرا گیرد و در شغل و حرفه‌ی مطلوب خود آموزش ببیند.

سیستم آموزشی در ایالات‌متحده آمریکا، کم و بیش مانند سیستم‌های آموزشی در دیگر کشورها می‌باشد. دانش‌آموزان تحصیلات خود را از مدرسه ابتدایی (به مدت 5 تا 6 سال) آغاز می‌کنند و سپس وارد دوره‌ی متوسطه می‌شوند که خود شامل دوره‌ی راهنمایی و دبیرستان می‌باشد. پس از اتمام دبیرستان (کلاس دوازدهم) مدرک دیپلم خود را می‌گیرند و ازآن‌پس می‌توانند وارد کالج و یا دانشگاه شوند و تحصیلات عالی خود را آغاز کنند.

مقاطع تحصیلی تکمیلی در دانشگاه‌ها شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و فوق دکتری می‌باشد (ممکن است در رشته‌های مختلف این درجات کمی محدود باشند). دانشجو پس از طی دوره‌ی زمانی مشخص و تکمیل واحدهای مورد نیاز می‌تواند فارغ‌التحصیل شود و مدرک خود را اخذ کند.

پذیرش تحصیلی‌ مشروط یا پذیرش تحصیلی‌ بدون مدرک زبان یکی‌ از روش‌هایی‌ است که فرصت ادامه تحصیل را در اختیار متقاضیانی قرار میدهد که نمیتوانند مدرک پیشنیاز اولیه زبان را ارائه دهند.در پذیرش مشروط بدون مدرک زبان، متقاضی میتواند نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی‌ بدون مدارک پیشنیاز اولیه مانند مدارک زبان، اقدام نماید و در دانشگاه مقصد نسبت به تکمیل آن اقدام کند و سپس در مقطع مربوطه ادامه تحصیل دهد.

شرایط پذیرش مشروط هر دانشگاه نسبت به دانشگاه دیگر متفاوت می باشد، ولی‌ به طور  کلی‌ به پذیرشی اطلاق میشود که دانشجو میتواند درس پیشنیاز به اصطلاح مشروط خود را بگذراند و پس از بدست آوردن نمرات مورد نیاز به صورت رسمی‌ جهت تحصیل در آمریکا در همان دانشگاه اقدام کند.

طول دوره تحصیل3 تا 4 سال
زبان تحصیلانگلیسی
مدرک مورد نیاز زبانتافل یا آیلتس( نمره‌ی قبولی در هر دانشگاه متفاوت می‌باشد)
هزینه تحصیلسالانه 11000 تا 17000 دلار متغیر
امکان اخذ بورسیهخیر
زمان شروع ترم تحصیلیژانویه / سپتامبر
مدرک مورد نیازدر هر دانشگاه متفاوت است
حداقل معدل13 (شرایط تحصیلی خود را با مشاور چک کنید)
هزینه زندگی ( بصورت میانگین )1000 تا 1500 دلار در ماه
طول دوره تحصیل1 تا 5 سال متغیر
زبان تحصیلانگلیسی
مدرک مورد نیاز زبانتافل یا آیلتس ( نمره‌ی قبولی را خود دانشگاه تعیین می‌کند)
هزینه تحصیلدر هر دانشگاه و هر رشته متفاوت می باشد.
امکان اخذ بورسیهخیر
زمان شروع ترم تحصیلیژانویه/  سپتامبر
مدرک مورد نیازدر هر دانشگاه و هر رشته متفاوت می باشد
حداقل معدلحداقل معدل قابل‌قبول 15/00
هزینه زندگی ( بصورت میانگین )میانگین 1000 تا 1500 دلار در ماه
مدرک GREحداقل نمره 300

در فرآیند ارسال درخواست‌نامه (Application Submission) برای دانشگاه‌های آمریکا و در موعد ارائه درخواست پذیرش با اصطلاحی به نام ددلاین (Deadline) برخورد می‌کنید.

از آنجا که تاریخ ددلاین زمانی است که فرصت ارائه اپلیکیشن به پایان می‌رسد، اگر این تاریخ را از دست بدهید، احتمالاً باید چند ماه تا یک سال برای ددلاین بعدی منتظر بمانید و این بدین معناست که یک‌ترم یا یک سال دیرتر تحصیل خود را آغاز خواهید کرد. پس از رسیدن اتمام تاریخ ددلاین، دیگر دانشگاه اجازه و امکان پر کردن فرم اپلیکیشن را نمی‌دهد.

آیا من واجد شرایط هستم؟

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم ارسال درخواست ما را تکمیل فرمایید

One Key Visa Inc. | All Rights Reserved