fbpx

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد از معتبرترین و مشهورترین و  قدیمی ترین دانشگاه های خصوصی و غیر دولتی ایالات متحده آمریکا در ماساچوست واقع شده است. دانشگاه هاروارد در سال 1636 با نام کمبریج تاسیس شد و بعد از گذشت دو سال خیری به نام جان هاروارد  نیمی از املاک خود را به این دانشگاه اهدا نمود و به پاس گرامیداشت نام او به دانشگاه هاروارد تغییر نام داد.

این دانشگاه همواره در رده های اول تا دهم جهان از نظر علمی رتبه بندی می شود. رتبه دانشگاه هاروارد در بهترین کالج های سال 2021 دانشگاه های ملی دومین رده است . هاروارد از تقویم دانشگاهی ترم استفاده می کند.

دانشگاه هاروارد در پذیرش دانشجو قوانین سختگیرانه ای دارد و همواره بهترین ها را گزینش می کند. هر ساله بالغ بر بیست هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی و ارشد و دکترا در این دانشگاه پذیرش می شوند.

دانشگاه هاروارد کمبریج ، در مقطع کارشناسی ارشد ، یکی از رقابتی و انتخابی ترین دانشگاه ها در ایالات متحده است. سالانه ده ها هزار دانشجو به دانشگاه هاروارد مراجعه می کنند و فقط بخش کوچکی از متقاضیان دانشگاه هاروارد پذیرفته می شوند.

نرخ پذیرش دانشگاه هاروارد یکی از پایین ترین نرخ ها در آمریکا است و آمار پذیرش هاروارد برای سالها به طرز چشمگیری پایین بوده است  و این دانشگاه را به یکی از دانشگاه های بسیار انتخابی در ایالات متحده تبدیل کرده است که مستلزم آن است که دانشجویان دارای نمرات و نمرات آزمون قابل قبول باشند تا بیشترین شانس را برای پذیرش داشته باشند.

دانشجویان می توانند با بررسی مشخصات دانشجویان پذیرفته شده هاروارد در وب سایت ، در مورد دانشجویان قبلاً پذیرفته شده اطلاعات کسب کنند.نمرات مهمترین عاملی است که کالج ها هنگام ارزیابی متقاضیان در نظر می گیرند و  برای گرفتن پذیرش در هاروارد به معدل بالا نیاز است. میانگین معدل دانشجویان پذیرفته شده در هاروارد 3.9 به بالاست.

هاروارد 9 دانشکده اصلی شامل کسب و کار، هنر و علم،پزشکی و دندانپزشکی، معماری، الهیات،حقوق، آموزش، مطالعات و مهندسی و آموزش را داراست.

کتابخانه دانشگاه هاروارد بزرگترین و معتبرترین کتابخانه ی علمی و دانشگاهی  آمریکا و جهان است. این کتابخانه دارای 20.4 میلیون جلد کتاب ، 180 هزار عنوان سریال ، 400 میلیون مقاله ، 10 میلیون عکس ، 124 میلیون صفحه وب بایگانی شده و 5.4 ترابایت بایگانی و نسخه خطی دیجیتالی است. كتابخانه هوتون ، كتابخانه آرتور و الیزابت شلسینگر در مورد تاریخچه زنان در آمریکا و بایگانی دانشگاه هاروارد یک مجموعه ی نادر و بی نظیر از قدیمی ترین مجموعه نقشه ها ، روزنامه ها و اطلس های قدیمی و جدید است که در کتابخانه پوزی ذخیره می شود و برای عموم آزاد است.

بخشی جدایی ناپذیر از زندگی دانشجویان هاروارد زندگی خوابگاهی است.در محیط این دانشگاه موزه های متعددی از جمله موزه هنر فاگ و موزه هنر و موزه بوش ریزنگر قرار دارد.

هشت رئیس جمهور ایالات متحده از هاروارد فارغ التحصیل شدند ، از جمله فرانکلین دلانو روزولت و جان اف کندی. از دیگر فارغ التحصیلان برجسته می توان به هنری دیوید تورو و هلن کلر اشاره کرد. افرادی مانند باراک اوباما، میشل اوباما، جورج دبلیو بوش، مارک زاکربرگ نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

Post a Comment

One Key Visa Inc. | All Rights Reserved
error: Content is protected !!