fbpx

آزمون DAT

 علاقه‌مندان به تحصیل در رشته دندانپزشکی باید در آزمون DAT شرکت کنند.

 

آزمون پذیرش دندانپزشکی  که به DAT معروف است، امتحانی برای پذیرش در دانشکده دندانپزشکی در ایالات‌متحده آمریکا می‌باشد. انجمن دندانپزشکی آمریکا یا ADA این آزمون را به‌ صورت مجازی برگزار می‌کند.

 

ساختار آزمون

تمام سؤالات آزمون DAT به زبان انگلیسی، چندگزینه‌ای می‌باشند. زمان آزمون به‌ صورت تقریبی 5 ساعت و 15  دقیقه می‌باشد.

سؤالات و تعداد آن‌ها به این شکل است:

  1. علوم طبیعی: 100 سؤال؛

 که شامل موارد زیر می‌باشد:

 زیست‌شناسی: (40 سؤال)

 شیمی عمومی: (30 سؤال)

 شیمی آلی: (30 سؤال)

  1. آزمون توانایی ادراکی:90 سؤال
  2. درک مطلب: 50 سؤال
  3. منطق کمی: 40 سؤال

امتیاز و نمرات

نمره منفی ندارد.

نمرات این آزمون بین  1 تا 30 می‌باشد و بلافاصله پس از اتمام آزمون به اطلاع شرکت‌کننده می‌رسد. اغلب نمره 19 مورد قبول می‌باشد، البته نمره بستگی به دانشگاه مورد نظر دارد. نمره کسب‌شده در پذیرش شما در دانشکده دندانپزشکی تاثیرگذار است.

مراحل ثبت‌نام در آزمون DAT

این آزمون همه‌روزه و به‌صورت مجازی برگزار می‌شود. متقاضیان شرکت در آزمون ابتدا باید اقدام به خرید DENTPIN کنند. DENTPIN نام کاربری اختصاصی است.

 برای خرید DENTPIN باید وارد سایت رسمی ADA شوید و هزینه‌ای برابر با 495 دلار بپردازید. پس از ثبت درخواست، از مراکزی که آزمون را برگزار می‌کنند ایمیلی دریافت می‌کنید و از این طریق از روز آزمون مطلع می‌شوید.

هیچ محدودیت زمانی برای ثبت‌نام ندارید این آزمون در تمام طول سال برگزار می‌شود.اگر قبول نشدید می‌بایست 90 روز برای ثبت‌نام مجدد صبر کنید. اگر در امتحان مجدد 3 مرتبه  رد شدید، از آن به بعد فقط یک مرتبه در 12 ماه مجاز به شرکت در آزمون هستید.

One Key Visa Inc. | All Rights Reserved