fbpx

Optometry Admission Test یا OAT

آزمون OAT

رشته‌ی بینایی‌سنجی یکی از رشته‌های در حال رشد کشور آمریکا می‌باشد. این رشته‌ی پر درآمد توانسته است توجه دانشجویان بین‌المللی زیادی را به خود معطوف کند. آزمون OAT یا آزمون پذیرش بینایی‌سنجی، آزمونی استاندارد و معتبر می‌باشد. انجمن دندان‌پزشکان آمریکا از طرف دانشگاه‌ها و کالج‌های بینایی‌سنجی این آزمون را برگزار می‌کند.

آزمون OAT، موضوعات مختلفی از جمله علوم طبیعی، درک مطلب، فیزیک و استدلال کمی را در برمی‌گیرد و در طول تمام سال برگزار می شود.

 

آزمون OAT شامل چهار بخش عمده است:

  1. علوم طبیعی: 100 سؤال زیست‌شناسی، شیمی محض و شیمی آلی
  2. درک مطلب: 40 سؤال
  3. فیزیک: 40 سؤال
  4. منطق کمی: 40 سؤال

 با دو وقت 15 دقیقه‌ای اختیاری، زمان این تست حدود 5 ساعت و 5 دقیقه است. آزمون به‌صورت تستی است و زمان‌بندی و داشتن سرعت عمل  اهمیت ویژه‌ای دارد. هزینه این آزمون 500 دلار می‌باشد و قابل استرداد نیست.

 

نمره دهی  آزمون OAT

نمره این آزمون از 200 تا 400 می‌باشد و میانگین نمره 300 فرض شده است. هر دانشگاه ممکن است نمره متفاوتی از دانشجو درخواست کند. 

 

اهمیت OAT

در 21 دانشگاه مجاز بینایی و چشم‌پزشکی  در ایالات‌متحده، ارائه نمره آزمون OAT الزامی می‌باشد.  در اکثر دانشگاه‌ها کسب نمره 300 موردنیاز است که بسته به دانشگاه می‌تواند متفاوت باشد بعد از کسب نمرات مجاز، از داوطلب  مصاحبه حضوری به عمل می‌آید.

*  مطالعه کتاب رسمی OAT که توسط انجمن مدارس و کالج‌های بینایی‌سنجی ارائه‌شده است، می‌تواند به شما کمک کند.

این کتاب شامل آزمون‌های آزمایشی است.

*  یکی از بهترین منابع برای آمادگی آزمون، راهنمای آزمون OAT است که توسط ASCO  منتشر شده است. این کتاب چندین صفحه در مورد مواد و مقررات دوره توضیح داده است و به‌صورت آنلاین در دسترس می‌باشد.

 One Key Visa Inc. | All Rights Reserved