fbpx

Optometry Admission Test یا oat

Test یا oat چیست؟

از رشته های در حال رشد در ایالات متحده آمریکا و کانادا ، بینایی سنجی و چشم پزشکی است. دانشجویان بین المللی زیادی از سراسر جهان به تحصیل در این رشته درآمدزا علاقمند هستند.

آزمون OAT یا آزمون پذیرش بینایی سنجی ، یک آزمون استاندارد است که توسط دانشگاه ها  و کمیته های پذیرش برگزار می شود.

این آزمون توسط انجمن دانشگاه های بینایی برگزار می شود. این آزمون موضوعات مختلفی از جمله علوم طبیعی ، درک مطلب ، فیزیک و استدلال کمی را شامل می شود و به صورت آنلاین برگزار می شود. اعتبار  نمره این آزمون سه سال است و بعد از آن منقضی می شود.

اهمیت OAT

در 21 دانشگاه مجاز بینایی و چشم پزشکی  در ایالات متحده ،ارائه نمره آزمون OAT الزامی است و از عوامل مهم برای پذیرش گرفتن در این رشته هاست.  در اکثر دانشگاه ها کسب نمرات برتر در محدوده 300 نیاز است که بسته به دانشگاه می تواند متفاوت باشد بعد از کسب نمرات مجاز، از داوطلب  مصاحبه حضوری به عمل می آید.

آزمون OAT شامل چهار بخش عمده است:

علوم طبیعی،درک مطلب، فیزیک، استدلال کمی. با دو وقت 10 دقیقه ای اختیاری ، زمان این تست حدود 4 ساعت و 45 دقیقه است. آرمون به صورت تستی است و زمان بندی و داشتن سرعت عمل  اهمیت ویژه ای دارد. هزینه این آزمون 226 دلار است و هزینه ها قابل استرداد نیستند.

مانند هر آزمون استاندارد ، مطالعه فشرده مطالب کاری ضروری است. دانشجویان بین المللی باید روی هر چهار بخش اصلی تمرکز کنند. یک کتاب رسمی مطالعه OAT وجود دارد که توسط انجمن مدارس و کالج های بینایی سنجی ارائه شده است. این کتاب ها شامل تست های آزمایشی است. یکی از بهترین منابع برای آمادگی آزمون ، راهنمای آزمون OAT است که توسط ASCO  منتشر شده است و دارای چندین صفحه در مورد مواد و مقررات دوره است و به صورت آنلاین در دسترس است.

استفاده از معلم خصوصی برای آمادگی این آزمون یکی دیگر از روش هاست .

شب قبل از آزمون باید با خونسردی و آرامش سپری شود .همراه داشتن کارت شناسایی یا  شناسنامه عکسدار و معتبر دولتی و برگه شرکت در آزمون  الزامی است.همراه داشتن کتاب ، مقاله ،تلفن همراه، کوله پشتی یا کیف دستی ، ماشین حساب ، تایمر یا ساعت دیجیتال مجاز نیست.

نمره دهی  آزمون OAT

آزمون امتیاز منفی ندارد. از 200 تا 400 حد نصاب نمره تعیین شده است.هر دانشگاه ممکن است نمره متفاوتی از دانشجو درخواست کند. 

One Key Visa Inc. | All Rights Reserved