fbpx

EB-5

EB-5 چیست؟

گرین کارت از طریق سرمایه گذاری

900 هزار دلار سرمایه گذاری در آمریکا و ایجاد اشتغال برای حداقل ده نفر آمریکایی  منجر به دریافت اقامت دائم آمریکا یا همان GREEN CARD می شود.

این برنامه توسط قانون مهاجرتی تصویب شده در سال 1990 توسط کنگره ی ایالات متحده به وجود آمده است که به موجب آن متقاضی با سرمایه گذاری گرین کارت آمریکا را به دست می اورد.

اکثر کشورها در سر تا سر دنیا یک برنامه ی مهاجرت و سرمایه گذاری دارند که ا ز طریق آن اتباع خارجی می توانند با سرمایه گذاری در اقتصاد آن کشور اقامت دائم آن را به دست آورند.
EB-5 یکی از برنامه های مهاجرتی و و سرمایه گذاری ایالات متحده می باشد که در زمینه ی ایجاد اشتغال فعالیت می کند.

ویزای موقت صاحبان مشاغلH1-B

در مجموع در خواست کنندگان ویزای EB-5 دو انتخاب جهت سرمایه گذاری پیش رو دارند که می توانند هرکدام از آنها را برگزینند.

متقاضیان می توانند تحت عنوان سرمایه گذاری فردی برروی تجارت خود سرمایه گذاری کنند و یا از راه مراکز منطقه ای EB-5 سرمایه گذاریشان را به انجام برسانند. اگر فرد متقاضی بخواهد شخصا سرمایه گذاری کند، باید پروژه مورد نظرش را خودش بیابد. به طور مثال متقاضی می تواند یک موسسه تجاری جدید را تاسیس و مستقیما مدیریت کند.

همچنین متقاضیان ویزای EB-5 می توانند از راه مراکز منطقه ای EB-5 سرمایه گذاری خود را برگزینند. مراکز منطقه ای EB-5 دارای مجوز از اداره مهاجرت ایالات متحده امریکا (USCIS) جهت مدیریت پروژه های سرمایه گذاری EB-5 می باشد.

در کدام مرکز منطقه ای سرمایه گذاری کنم؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که برای متقاضیان گرین کارت سرمایه گذاری EB-5 وجود دارد این است که در کدام مرکز منطقه ای سرمایه گذاری کنم؟ پاسخ این سوال به عوامل زیادی بستگی دارد. در حال حاضر تعداد زیادی از مراکز منطقه ای در آمریکا وجود دارد که همگی از اداره مهاجرت، مجوز فعالیت و پذیرش سرمایه برای شرکت در برنامه ویزای سرمایه گذاری EB-5 را دریافت کرده اند. انتخاب یک شرکت از میان این تعداد زیاد، کار مشکلی است. برای یک انتخاب صحیح، نیاز است اطلاعات دقیق و مشخصی را از مراکز منطقه ای مورد نظر بدست آورده و ضمن مقایسه ، آنها را با شرایط سرمایه گذار تطبیق داد.

مراکز منطقه ای EB-5

مراکز منطقه ای EB-5، تائید شده وزارت امنیت و اداره مهاجرت ایالات متحده امریکا هستند. این مراکز برای مدیریت پروژه های سرمایه گذاری EB-5 فعالیت دارند. مراکز منطقه ای، یک شرکت اقتصادی خصوصی یا عمومی است که جهت ترویج افزایش سرمایه داخلی، ایجاد اشتغال و افزایش رشد اقتصادی کار میکند. مراکز منطقه ای بهترین راه حل برای متقاضیان EB-5 هستند که هدفشان اخذ اقامت و گرین کارت امریکا است, تا اینکه بصورت مستقیم بر روی سرمایه گذاری خود مدیریت داشته باشند. بر طبق آمار ،در هر سال حدود 90 تا 95 درصد از همه شرکت کنندگان دربرنامه EB-5 از طریق سرمایه گذاری در مرکز منطقه ای درخواست خودشان را ارائه می دهند.

توضیح روند گرین کارت از طریق سرمایه گذاری به طور ساده

icon

۹۰۰ هزار دلار

۹۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری در یکی از پروژه های EB-5.

icon

۱۰

پروژه میبایست ده شغل تمام وقت را در امریکا ایجاد نماید.

icon

گرین کارت

دریافت گرین کارت برای سرمایه گذار و خانواده.

مزایای گرین کارت سرمایه گذاری

برنامه سرمایه گذاری ۵-EB یکی از انعطاف پذیر ترین برنامه های سرمایه گذاری و مهاجرت است چرا که متقاضی مجبور دانستن زبان انگلیسی, داشتن شرایط سنی نیست و اتباع تمام کشور های جهان میتواند متقاضی گرین کارت از طریق سرمایه گذاری باشند

icon

اخذ گرین کارت امریکا

سرمایه گذار، همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سالش واجد الشرایط دریافت گرین کارت آمریکا خواهند شد.

icon

هزینه های تحصیل در دانشگاه

تحصیل در دانشگاه های امریکا همناند سایر ساکنین ان ایالت خواهد بود

icon

نداشتن محدودیت برای انتخاب شهر و ایالت

متقاضی و خانواده متقاضی میتواند در هر ایالتیزندگی کنند, مشغول به کار, تحصیل و یا باز نشسته شوند

icon

اجازه کار

اجازه کار در امریکا برای سرمایه گذار و خانواده

icon

سیتیزنشیپ و پاسپورت

دریافت پاسپورت امریکا پس از ۵ سال با توجه به داشتن شرایط لازم

icon

مزایای اقامت دائم

سرمایه گذار و اعضای خانواده آنها آزادانه می توانند از بسیاری از مزایای اقامت دائم در ایالات متحده برخوردار شوند.

آیا من واجد شرایط گرین کارت ار طریق 5-EB هستم؟

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم درخواست مشاوره سرمایه گذاری ما را تکمیل فرمایید

One Key Visa Inc. | All Rights Reserved
error: Content is protected !!