ویزایF – 1  (ویزای تحصیلی‌ یا ویزای دانشجویی آمریکا)  چیست  و به چه کسانى تعلق مى گیرد ؟

مشاوره تحصیلی‌، اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی آمریکا

آشنایی با ویزای تحصیلی‌ یا ویزای دانشجویی آمریکا

ویزای تحصیلی‌ یا ویزای دانشجویی آمریکا یکی‌ از پرطرفدارترین ویزاهای تحصیلی‌ برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، می‌باشد.  کشور آمریکا دارای معتبرترین مراکز آموزشی علمی و دانشگاهی در دنیا است. هرساله بیش از هفتصد هزار دانشجو از سرتاسر دنیا برای تحصیل به آمریکا می روند. آمریکا دارای قوانین مهاجرتی می باشد که امکان اقامت و کار را برای دانشجویان در هنگام تحصیل و یا بعد از اتمام تحصیل فراهم می آورد.

به دلیل محدودیت ظرفیت مراکز تحصیلی، همه ساله تعداد زیادی از پرونده های دانشجویی موفق به اخذ پذیرش از آمریکا نمی گردند. از مهمترین دلایل رد پرونده های دانشجویی، عدم آشنایی متقاضی با سیستم اخذ پذیرش، اشتباه در انتخاب دانشگاه محل تحصیل و عدم دقت در نحوه تکمیل و ارسال پرونده می باشد. به همین منظور نیز بسیاری از مراکز آموزشی در آمریکا دارای نماینده برای جذب دانشجوی بین المللی هستند که این نمایندگان با تسلط به سیستم پذیرش دانشجوی بین المللی، خدمات متنوعی را به متقاضیان خود ارائه می دهند.

انواع مختلف ویزاهای تحصیلی‌ ایالات متحده

به طور کلی‌ ویزای تحصیلی‌ یا ویزای دانشجویی آمریکا به سه دست مختلف تقسیم میشوند

 • افرادی که قصد تحصیل در دوره های غیر اکادمیک کاربردی ، کوتاه مدت در ایالات متحده را داشته باشند می توانند جهت اخذ ویزای M1 اقدام نمایند. مدت زمان طول دوره اموزشی این دوره های تخصصی معمولا کمتر از یکسال و مطابق با سابقه کار و تحصیلات قبلی متقاضی می باشد. هر اندازه که هماهنگی بین نوع دوره های انتخابی با تجربه کار و تحصیلات متقاضی این نوع ویزا بیشتر باشد. درصد موفقیت اخذ ویزا در سفارت نیز بیشتر خواهد بود. همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال دارندگان این نوع ویزا می توانند به عنوان همراه و با ویزای M2 وارد امریکا شوند. ولی اجازه کار را در امریکا نخواهند . اجازه تحصیل برای همراهان دارنده این نوع ویزای همانند ویزای F2 می باشد.

  همسر و فرزندان

  همسران و یا فرزندان زیر 21 سال که در مدت زمان اقامتتان مایل به همراهی کردن و یا پیوستن به شما در آمریکا هستند، می توانند درخواست ویزای M-2 کنند.

 • ویزای تبادل فرهنگی یا تبادل نیروی کار در خصوص اشتغال ،تحقیق یا اموزش و یا تدریس می باشد . واجدین شرایط این ویزا متعهد به اتمام دوره مورد نظر از طرف کارفرما می باشند.در خصوص این نوع ویزا کارفرما می تواند دانشگاه و یا شرکت باشد.این نوع ویزا قابل تبدیل به ویزاهای دیگر نمی باشد ولی قابل تمدید حداکثر به مدت۷ سال در خاک امریکا می باشد.

  شخص دارنده این نوع ویزا می بایستی پس از اتمام مدت زمان ویزای خود، خاک امریکا به مدت دو سال ترک نموده و در صورت تمایل به ورود مجدد و تغییر ویزا می بایستی مجددا خارج از خاک امریکا درخواست ویزا نماید. در مواردی بسایر خاص در صورتی که فرد دارنده این نوع ویزا درخواست تبدیل ویزا در خاک امریکا را داشته باشد. با داشتن دلیل موجه و کمک گرفتن از یک وکیل مورد تایید اداره مهاجرت می تواند ویزای خود را تغییر و یا تبدیل به اقامت دائم نماید.

  همسر و فرزندان

  همسران و یا فرزندان زیر 21 سال که در مدت زمان اقامتتان مایل به همراهی کردن و یا پیوستن به شما در آمریکا هستند، می توانند درخواست ویزای J-2 کنند.

 • ویزای تحصیلی‌ یا ویزای دانشجویی (F-1) ویژه متقاضیانی می باشد که قصد ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی (فوق دیپلم، لیسانس،فوق لیسانس و دکترا ) و دوره های اموزشی زبان انگلیسی را دارند تعلق می گیرد.
  حداقل مدت زمان این ویزا یکساله می باشد . دانشجویانی که با ویزای F1 درامریکا حضور دارند ، اجازه کار نخواهند داشت ، به جزء ۲۰ ساعت در محیط دانشگاه .
  همسر و فرزندان زیر ۲۱ دانشجو می توانند به عنوان همراه با ویزای F2 وارد امریکا شوند . همراهان می توانند همزمان با دانشجو و یا پس از ورود دانشجو به امریکا به صورت جداگانه درخواست ویزا نمایند .
  دارندگان ویزای F2 تنها اجازه حضور در دوره های اموزشی کاربردی کوتاه مدت، دوره های شبانه و دوره هایی که نیازمند صدور مدرک آکادمیکی نمی باشد به صوت نیمه وقت تحصیل نمایند.ولی اجازه کار نخواهند داشت و فرزندان دارنده این نوع ویزا اجازه تحصیل تا مقطع دیپلم را خواهد داشت. در صورتی که دارندگان ویزای F2 قصد ادامه تحصیل در مقاطع اکادمیک را داشته باشند می بایستی ویزای خود را به F1 و در صورتی که قصد کار کردت در امریکا را داشته باشند . پس از یافتن کارفرمای مورد تایید اداره مهاجرت می توانند ویزای خود را به H1 تغییر دهند.

  همسر و فرزندان

  همسران و یا فرزندان زیر 21 سال که در مدت زمان اقامتتان مایل به همراهی کردن و یا پیوستن به شما در آمریکا هستند، می توانند درخواست ویزای F-2 کنند.

به طور خلاصه شما برای دریافت ویزا تحصیلی نیاز به داشتن شرایط ذیل دارید:

 • شما برای کسب ویزا دانشجوئی نیاز به اثبات توانائی مالی کافی برای پرداخت هزینه های مورد نیاز جهت شرکت در کلاسهای درسی مربوطه از قبیل هزینه شهریه دانشگاه و هزینه زندگی را دارید

 • متقاضی جهت کسب ویزا دانشجوئی نیاز به اثبات توانائی لازم جهت صحبت به زبان انگلیسی در سطح دانشگاهی دارد.
 • متقاضی جهت کسب ویزا دانشجوئی نیاز به دریافت سهمیه دانشجوئی از طرف دانشگاه مقصد دارد.

OKVisa افتخار این را دارد که با استفاده از کادر وکلا و مشاورین مجرب خود در زمینه اخذ ویزای تحصیلی‌ یا ویزای دانشجویی آمریکا در کشور آمریکا همراه و یار شما باشد. علاقمندان به تحصیل در دوره های دبیرستان، کالج و دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی می توانند از خدمات اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی این شرکت استفاده نمایند.

متقاضی گرامی به منظور بررسی شرایط خود برای تحصیل  در دانشگاه های آمریکا، لطفآ فرم ” ارسال درخواست ” را تکمیل کنید . لطفا توجه داشته باشید که برای ارزیابی پرونده های تحصیلی اطلاعات مربوط به معدل، رشته و وضعیت زبان ضروری می باشد.

خدمات ارائه شده برای تحصیل در آمریکا

 • مشاوره در خصوص به انتخاب دانشگاه با توجه به شرایط و وضعیت تحصیلی‌
 • مشاوره اختصاصی جهت انتخاب رشته تحصیلی

 • مشاوره در خصوص به انتخاب نوع دانشگاه و ایالات با توجه به بودجه مالی و هزینههای دانشگاه و زندگی‌ جهت ادامه تحصیل

 • ارزشیابی مدارک متقاضی توسط سازمانهای ارزشیابی با اجازه رسمی‌ از دانشگاهها

 • اخذ پذیرش از دانشگاه با توجه به شرایط دانشجو

 • درخواست ویزای دانشجویی یا تحصیلی‌