fbpx

زندگی و تحصیل در ایالت ایلینوی آمریکا

زندگی و تحصیل در ایالت ایلینوی آمریکا

ایالت ایلینوی در غرب ایالات متحده ی آمریکا قرار گرفته و شهر شیکاگو مهمترین شهر این ایالت می باشد. مراکز علمی و پژوهشی بزرگ و بسیار معتبری در این ایالت قرار دارند. این ایالت از سمت غرب با ایالت های آیووا و میزوری، از سمت شرق با ایالت ایندیانا، از سمت شمال با ایالت ویسکانسین، از سمت جنوب با ایالت کنتاکی و از سمت شمال‌شرقی بوسیله دریاچه میشیگان با ایالت میشیگان مرز مشترک دارد.

 مساحت ایالت ایلینوی در حدود یکصد و پنجاه هزار کیلومتر مربع و جمعیت آن تقریباً دوازده میلیون و چهارصد هزار نفر می‌باشد. پایتخت ایالت ایلینوی شهر اسپرینگ‌فیلد بوده که در قسمت مرکزی ایالت واقع شده است و شهر شیکاگو بزرگترین و معروفترین شهر این ایالت است.

ایلینوی سه بخش عمده جغرافیایی دارد. ایلینوی شمالی تحت سلطه کلانشهر شیکاگو یا شیکاگو قرار دارد و بخش میانی ایلینوی یا ایلینوی مرکزی که به قلب ایلینوی معروف است؛ بخش سوم ایلینوی جنوبی است.

ایالت چمنزار، سرزمین لینکلن، دولت ذرت، باغ غرب از نام های مستعار این ایالت می باشد. اقتصاد این ایالت بر پایه شرکتهای مهمی همچون کاترپیلار، جاندییر و شرکت هواپیمایی بوئینگ بوده و از تولید ناخالص داخلی بالایی برخوردار می‌باشد.

گالینا شامپاین، اوربانا ، یتیا،  بلومینگتون ،  پوریایا،  ملین جزیره راک از شهرهای ایالت ایلینوی هستند.

موسسه فناوری ایلینوی یا Illinois Tech در شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۴۰ از ادغام موسسه آرمور و موسسه لوئیس به وجود آمد.سالانه بالغ بر 30 هزار دانشجو در 15 پردیس این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا پذیرش و در رشته های مختلف مهندسی، علوم انسانی و پزشکی و هنر به تحصیل مشغول می شوند. علاوه بر توجه به کسب علم و دانش این دانشگاه در رده ی بهترین کارفرمایان برای دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان به شمار می آید.

موسسه فناوری ایلینوی  تنها دانشگاه با محوریت فناوری در شیکاگو است. ایلینوی تکنیک یک دانشگاه خصوصی با محوریت پژوهش و تحقیق می باشد. حدود ۸ هزار دانشجو در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند.

دانشکده های معماری ، تجارت ، ارتباطات ، طراحی ، مهندسی ، فناوری صنعتی ، فناوری اطلاعات ، حقوق ، روانشناسی و علوم پایه از دانشکده های این دانشگاه هستند. دانشکده ی معماری دانشگاه آی آی تی شهرت جهانی دارد سه برنده ی جایزه نوبل از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

Post a Comment

One Key Visa Inc. | All Rights Reserved
error: Content is protected !!