fbpx

آزمون SAT

 آزمون SAT

آزمون استعداد تحصیلی یا  SAT یک آزمون جهانی شناخته شده در ایالات متحده آمریکا که توسط دانشکده ها و دانشگاه ها برای سنجش استعداد دانش آموزان دبیرستانی برگزار می شود و در طول سال شش بار در سطح بین المللی برگزار می شود.

درباره SAT

آزمون SAT  برای دانش آموزان دبیرستانی برگزار می شود تا دانسته هایشان مورد بررسی قرار گیرد، آزمون سه بخش دارد: خواندن ، نوشتن و ریاضیات. نمرات SAT به عنوان بخشی از مدارک پذیرش به کالج ها و دانشگاه های مورد نظر داوطلب ارسال می شود.

کالج ها و دانشگاه ها ریز نمرات دبیرستان و SAT  را بررسی می کنند. این موارد به عنوان پیش بینی موفقیت تحصیلی آینده دانش آموز است. نمرات دانش آموز در بخش های خواندن ، ریاضیات و نوشتن ، توانایی دانش آموز در اداره دوره های دانشگاهی در زمینه خواندن انتقادی ، ریاضیات و نوشتن را نشان می دهد. محتوای این دوره ها در دانشگاه  پیچیده تر از دبیرستان است ، اما مهارت ها و کاربرد عملی آنها یکسان است.

مهارتهای ارزیابی شده در SAT مهارت هایی است که دانش آموز در دوره سه ساله دبیرستان آموخته است. مهارت هایی که ارزیابی خواهد شد عبارتند از: خواندن ، گرامر و کاربرد آن ، شناسایی خطاها در یک متن نوشته شده ، عملیات حساب ، جبر ، هندسه ، آمار و احتمال و  یک بخش کتبی از یک مقاله آزمون گرفته می شود.

قالب کلی آزمون

SAT آزمون استاندارد معتبر و معتبرتر در ایالات متحده و سراسر جهان است. سه بخش در یک روز ارزیابی می شوند. مدت زمان این آزمون ، سه ساعت و 45 دقیقه است که در این زمان مهارت  خواندن ، ریاضیات و نوشتن 10 بخش با زمان بندی جداگانه وجود دارد. سه بخش از این آزمون بر خواندن ، سه بخش در ریاضیات و سه قسمت در نوشتن تمرکز دارد.

بخش دهم یک بخش متغیر است که می تواند هر یک از سه موضوع باشد. این بخش آخر، نمره گذاری نشده است. سوالات احتمالی SAT هر ساله روی دانش آموزان آزمایش می شود. سوالات SAT به طور مداوم در حال تغییر و به روزرسانی هستند. سوالات بر روی دانش آموزان دبیرستانی فعلی آزمایش می شود تا مشخص شود آیا آنها این مباحث را در مدرسه یاد می گیرند یا خیر.

نحوه آماده سازی

به منظور آماده شدن برای SAT ، باید بدانید که برای چه نوع سوالاتی مطالعه کنید؛ سوالهای این آزمون از نوع تستی و پاسخ های چند گزینه ای هستند.

سوالات چند گزینه ای و سوالات تولید شده دانش آموزان در بخش های ریاضی به سه بخش تقسیم می شوند و بر روی عملیات حساب ، جبر ، هندسه ، آمار و احتمال تمرکز دارند. با گذراندن این آزمون ، دوره متوسطه یا ارشد در دبیرستان ، دانش آموز باید دوره هایی را گذرانده باشد که همه این مباحث ریاضی را پوشش دهد. یک شرکت کننده آزمون مجاز است یک ماشین حساب تأیید شده به همراه داشته باشد.

ثبت نام SAT

ثبت نام در آزمون SAT به صورت آنلاین انجام می شود. هزینه آن معمولاً 51 دلار برای آزمون SAT استاندارد است

که در زمان ثبت نام پرداخت می شود.

آزمون SAT هفت بار در سال در ایالات متحده و شش بار در سال در سطح بین المللی برگزار می شود. ماههایی که آزمون ارائه می شود ، اکتبر ، نوامبر ، دسامبر ، ژانویه ، مارس (فقط ایالات متحده آمریکا) ، ماه مه و ژوئن است. مهلت ثبت نام در آزمون SAT یک ماه قبل از تاریخی است که قصد دارید در آن شرکت کنید. برای اکثر افراد ، آزمون SAT باید دو بار انجام شود.

شب قبل از SAT

شب قبل از آزمون SAT برای موفقیت دانش آموز بسیار مهم است. هرگز شب قبل از امتحان مطالعه لحظه آخری نداشته باشید. شب آزمون  خوب بخوابید حداقل هشت ساعت.

آماده شدن برای روز آزمون

در روز امتحان SAT یک کارت شناسایی و برگه شرکت در آزمون ؛ آب و میان وعده و مداد تیز با پاک کن های خوب به همراه داشته باشید.برای بخش ریاضی ، آوردن ماشین حساب ساده مجاز است.

 امتیاز SAT

سیستم نمره گذاری SAT چیست؟ هر یک از سه امتحانی که در SAT تست شده اند به طور جداگانه امتیاز می گیرند و سه نمره جداگانه برای آزمون SAT در نظر گرفته می شود. این نمرات با هم ترکیب می شوند و نمره کلی SAT را تشکیل می دهند. کالج ها و دانشگاه ها نمره هر مهارت را جداگانه و همچنین نمره کلی SAT را بررسی می کنند.

در آزمون SAT پاسخ صحیح یک امتیاز دارد .پاسخ غلط امتیاز منفی دارد. سوال بی پاسخ امتیازش صفر است.

نمره خام شما که می تواند بین 20 تا 80 امتیاز در هر بخش ریاضی و خواندن باشد ، توسط یک فرآیند آماری به نام معادل سازی به یک امتیاز مقیاس پذیر تبدیل می شود (گزارش شده در مقیاس 200-800). بخش مقاله نوشتن بر اساس مقیاس

 0-6 است ، 6 بالاترین امتیاز است. این نمره با مقیاس 200-800 نیز برابر می شود.

چرا در آزمون SAT شرکت می کنیم؟

اگرچه SAT ارزیابی تکوینی است که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد و تقریباً توسط همه کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده و سراسر جهان پذیرفته می شود، این آزمون مهارت های تفکر ، نوشتن و مطالعه مورد نیاز برای کار دوره دانشگاه را بررسی می کند و فرصتی برای دریافت بورس تحصیلی را مهیا می کند.. کالج ها و دانشگاه ها به دانشجویان دانشگاهی که وارد کلاس اول می شوند بورسیه می دهند. نمرات SATدر دریافت کردن بورسیه تاثیر مستقیم دارد.وقتی کالج ها به مدارک  پذیرش شما نگاه می کنند ، موارد زیادی را بررسی می کنند

One Key Visa Inc. | All Rights Reserved