fbpx

آزمون SAT

آزمون SAT

آزمون SAT آزمون جهانی شناخته‌شده و استانداردی می‌باشد که برای ورود به دانشگاه‌های کشور آمریکا برگزار می‌شود. موسسه کالج برد که موسسه‌ای غیردولتی می‌باشد برای سنجش استعداد دانش آموزان دبیرستانی این آزمون را برگزار می‌کند. از سال 2010 به بعد بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌ها شرط داشتن SAT را حذف و آن را اختیاری کردند.

 

درباره SAT

همان‌طور که گفته شد، آزمون SAT معیاری است برای سنجش آمادگی دانش‌آموز برای ورود به دانشگاه و کالج. این آزمون دو بخش اصلی دارد:

  1. خواندن و نوشتن: دستور زبان و کاربرد آن، شناسایی خطاها در متن و… .
  2. ریاضیات: که خود دو بخش دارد (بخش مجاز برای استفاده از ماشین‌حساب و بخش غیرمجاز برای ماشین‌حساب)

مهارت‌های ارزیابی‌شده در SAT همان مهارت‌هایی است که دانش‌آموز در دوره سه‌ساله دبیرستان آموخته است. نمرات SAT به‌عنوان بخشی از مدارک پذیرش به کالج‌ها و دانشگاه‌های موردنظر داوطلب ارسال می‌شود.

 

قالب کلی آزمون

هزینه‌ی این آزمون 55 دلار می‌باشد و هر دو بخش آزمون در یک روز ارزیابی می‌شوند. مدت‌زمان این آزمون معمولاً 3 ساعت و 15 دقیقه( با احتساب وقت استراحت) می‌باشد.

سؤالات احتمالی SAT هر سال روی دانش آموزان فعلی دبیرستان آزمایش می‌شود تا مشخص شود آیا آن‌ها این مباحث را در مدرسه یاد می‌گیرند یا خیر.

 

سؤالات به‌صورت مداوم در حال تغییر و به‌روزرسانی هستند.

 

ثبت‌نام SAT

ثبت‌نام در آزمون SAT به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و هزینه آن تقریباً 55 دلار می‌باشد.

SAT در ایالات‌متحده هفت مرتبه و در سطح بین‌الملل پنج مرتبه در سال برگزار می‌شود.

 

در ایالات‌متحده آمریکا:

ماه‌های اوت، اکتبر، نوامبر، دسامبر، مارس، مه و ژوئن

بین‌المللی:

 ماه‌های اوت، اکتبر، دسامبر، مارس، مه

مهلت ثبت‌نام در آزمون  SAT حداکثر یک ماه قبل از تاریخی است که قصد دارید در آن شرکت کنید. برای اکثر افراد، آزمون SAT باید دو بار انجام می‌شود.

 

 

سیستم نمره‌گذاری SAT به چه شکل می‌باشد؟

هر بخش آزمون نمره‌ای جداگانه دارد ( هر کدام 200 تا 800 نمره) در انتها، نمره‌ی این دو بخش باهم جمع می‌شود و نمره‌ی کلی آزمون ( 400 تا 1600 نمره) به شرکت‌کننده تعلق می‌گیرد.

کالج‌ها و دانشگاه‌ها برای پیش‌بینی میزان موفقیت دانشجو ریزنمرات دبیرستان، نمره هر بخش SAT و نمره‌ی کل SAT وی  را بررسی می‌کنند.

 

چرا در آزمون SAT شرکت کنم؟

 SAT ارزیابی تکوینی است که معمولاً توسط همه کالج‌ها و دانشگاه‌های ایالات‌متحده و سراسر جهان پذیرفته می‌شود، این آزمون مهارت‌های تفکر، نوشتن و مطالعه مورد نیاز برای دوره دانشگاه را بررسی می‌کند و فرصتی است برای دریافت بورس تحصیلی. کالج‌ها و دانشگاه‌ها به دانشجویان جدیدالورود می‌شوند بورسیه می‌دهند. نمرات SAT در دریافت بورسیه تاثیر مستقیم دارد.

 

One Key Visa Inc. | All Rights Reserved