جی‌آرای (مدرک GRE)

جی‌آرای جهت سنجش توانایی‌ها و معلومات فارغ التحصیلان از دانشگاه می‌باشد. آزمون جی آر ای معمولاً برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز است. برخی از دانشگاه‌های آمریکا و کانادا معمولاً داشتن نمرهٔ بالا در این آزمون را یکی از شرایط پذیرش به مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا قرار می‌دهند

GRE

Graduate Records Examination

GRE جی‌آرای و اخذ مدرک تافل برای ویزای دانشجویی یا تحصیلی‌ آمریکا

محتوای آزمون

آزمون تست GRE سطح مهارت های علمی متقاضیان را در سه گروه نوشتار تحلیلی ،استدلال کلامی و استدلال کمی در دو گروه GRE GENERAL و GRE SUBJECT ارزیابی کرده و بیشتر دانشگاه ها نمره تست GRE GENERAL را مد نظر قرار داده و متقاضیان در رشته های تحصیلی اشاره شده در زیر می بایستی نمره تست GRE SUBJECT  را جهت اخذ پذیرش تحصیلی ارائه نمایند.

توجه : این تست به زبان انگلیسی برگزار می گردد و به مدت چهار ساعت به طول می انجامد در این آزمون دانش و تسلط کافی  به زبان انگلیسی الزامی می باشد.

نحوه ارسال نمره جی‌آرای برای دانشگاه و مراکز آموزشی

در هنگام ثبت نام آزمون جی‌آرای بدون پرداخت هزینه اضافه بر ثبت نام جی‌آرای می توانید اسامی چهار دانشگاه را جهت گزارش نمره تست جی‌آرای ذکر نمایید. همچنین متقاضیان می توانند درخواست نمایند که نمره تست جی‌آرای آنها در آن زمان برای هیچ دانشگاهی ارسال نگردد.

در صورت نیاز متقاضی به ارسال نمره جی‌آرای به بیش از چهار دانشگاه  متقاضییان می توانند  از طریق ارسال درخواست آنلاین،تلفن،ایمیل و یا فکس اقدام  نمایند . علاوه بر ارسال نمره جی‌آرای برای مراکز آموزشی و دانشگاه امکان ارسال برای کارفرما نیز امکان پذیر می باشد.